Alagadi Plajı

Girne’nin doğusunda Gözübüyük mevkisinde kalan “Alagadi Beach” caretta carettaların bulunduğu plajlardan birisidir. Eylül ayı döneminde sahilde caretta yumurtalarına rastlamak mümkün. Denk gelirseniz kaplumbağaların yumurtlamasına dahi şahit olabilirsiniz.

Yaz sezonunda da yüzerken rastlayabileceğiniz kaplumbağalar size zarar vermeyecektir. Harika altın sarısı kumuyla ve berrak deniziyle Girne’nin en favori plajlarından birisidir.

Alagadi Kaplumbağa plajı halka açıktır ve ücretsizdir. Şezlong bulunmamaktadır bu yüzden giderken önleminizi almanız tavsiye edilir Çevrede bulunan restoranlarda taze balık ve içecek bulmak mümkün; hem de uygun fiyatlara. Dilerseniz giderken kendiniz de yanınıza içecek alabilirsiniz.

Huzur ve mutluluk istiyorsanız doğru yerdesiniz. Alagadi Beach ile doğayla iç içesiniz. Uzun plajında dilerseniz kamp yapabilirsiniz. Alagadi Plajı’nda sabah güneşin doğuşuna şahit olmadan Kıbrıs’tan dönmeyin.


İnsanlar bu plaj hakkında ne düşünüyor:

Kibrista girnedeyseniz Denize baska yerde girmeyin derim,eger olurda eylül ayina denkgelirseniz caretta carettarin yavrulama dönemi ve Denize girislerini seyredebilirisiniz

Plajı mükemmel. Her yaz vazgeçilmez. Mevsiminde gelinirse Caretta caretta kaplumbağalarının yumurta ve doğumları görülebilir. Ayrıca Beşparmak dağları manzarası çok güzel
Plaj güzel, deniz hafif kayalık ama genelde kum. Kiralık şemsiye yok. Sahilde bir restoran var.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Palm Beach

Gazimağusa

Altın Kumsal

Dipkarpas

Glapsides Beach

Gazimagusa

Acapulco Plajı

Girne