Kıbrıs'a ilk defa gitmek (Önerilerimiz)

*Kıbrıs hem kış hem de yaz tatili için uygun bir ülkedir. Yurtdışı olarak sayılan Kıbrıs’a gitmek için Türk vatandaşlarının pasaport ya da vizeye ihtiyaçları yoktur.Ulaşım yolu olarak en çok havayolu tercih edilse de Antalya ve Mersin’den feribotlar ile denizyolu ulaşımı da mevcuttur.Devamını okumak için tıklayın.

Kıbrıs'ta Ne Yenir? Kıbrıs'ta Ne Meşhur?

Kıbrıs’a gitmişken yemek kültürünü de es geçmemek lazım. Farklı kültürlerden oluşan yemek lezzetlerini mutlaka denemek lazım. Kıbrıs’ta ülkemizin damak tadına uygun o kadar yemek varken ülkemizde bu lezzetleri bulamayacağınız yemekler şöyle:Devamı için tıklayınız.

Kıbrıs Hakkında Genel Bilgiler    

Kıbrıs tarihi,kıbrısta araba kiralamak,kıbrıs vatandaşlığı almak,Kıbrıs'ta Türk ehliyeti geçerli mi,kıbrısta ev kiraları,kıbrıs para birimi... Detaylar için tıklayınız.

Kıbrıs’ta Görmeniz Gereken 10 Tarihi Yer ( İlk 5 Mutlaka Görülmeli )

Kuzey Kıbrıs sadece lüks otelleri ve büyük casinolar ile ünlü değil; zengin geçmişe dayalı tarihi ile de meşhurdur. Geçmişten kalan tarihi bina ve yapılar günümüze kadar ulaşmış olup geçmiş medeniyetler hakkında bizlere ışık tutmaktadır. Kıbrıs'a geldiyseniz mutlaka görmeniz gereken yerler... Devamı için tıklayınız.

Kıbrıs ile ilgili Önemli İpuçları

Kıbrıs'ta zorluk yaşamamız adına sitemiz kibrisbook.com olarak sizler için başka yerde bulamayacağınız önemli ipuçlarını Kıbrıs'ta bir yaşayan olarak derledik. Saat 23:00'ten sonra nöbetçi eczanelerin bile kapattığını, perşembe günü erkek kuaförlerinin çoğunun tatil nedenyile hizmet vermediğini, duty free yerine bazı süpermarketlerden içki almanın ucuz olduğu gibi bir sürü ipuçları sizleri bekliyor: devamını okumak için tıklayınız.

Güney Kıbrıs'a Nasıl Gidilir?

Kuzey Kıbrıs gibi adanın diğer tarafı olan Güney Kıbrıs da tarihi ve kültürel değerler taşımaktadır. Kıbrıs adasının her köşesinde farklı bir hikayeye rastlamak mümkün. Kuzey Kıbrıs’a gitmek için sadece bir uçak bileti ve nüfus cüzdanınız yeterli oluyor. Fakat Güney Kıbrıs’a gitmek ya da Kuzey Kıbrıs’tan güney kısmına geçmek bu kadar kolay olmamaktadır.Devamı için tıklayınız.

Kıbrıs’ta Bunları Yapmadan Dönmeyin!

Kıbrıs’ta mevsimine göre yapacak şey çok. Kıbrıs’a gelmişken mutlaka yapılması gereken şeyleri listeledik. Bulunduğunuz bölgeye göre yapabileceğiniz aktiviteler için listeden yapılması gerekenleri seçebilirsiniz. Kıbrıs’ta yemek kültüründen gezilmesi gereken yerlere; masmavi denizi ve altınkum sahillerinden Beşparmak Dağları’nda yamaç paraşütüne kadar her şey var.
>>Listemize göz atın: